Music groups from Berlin: Difference between revisions
Appearance
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 14: | Line 14: | ||
| [[Berlin Community Tango Orchestra]] | | [[Berlin Community Tango Orchestra]] | ||
| [[Berlin Community Tango Orchestra#Works performed|15]] | | [[Berlin Community Tango Orchestra#Works performed|15]] | ||
|- | |||
| [[Berlin String Quartet]] | |||
| [[Berlin String Quartet#Works performed|5]] | |||
|- | |- | ||
| [[Trio Muzet Royal]] | | [[Trio Muzet Royal]] | ||
| Line 20: | Line 23: | ||
| [[Luz y sombra]] | | [[Luz y sombra]] | ||
| [[Luz y sombra#Works performed|1]] | | [[Luz y sombra#Works performed|1]] | ||
|} | |} | ||
Revision as of 2014-12-08T11:48:12
| Group name | Qty of listed works |
|---|---|
| Quinteto Angel | 44 |
| Orquesta Tipica Sabor A Tango | 21 |
| Trio Central | 15 |
| Berlin Community Tango Orchestra | 15 |
| Berlin String Quartet | 5 |
| Trio Muzet Royal | 2 |
| Luz y sombra | 1 |