Tango.info object id system: Difference between revisions
Appearance
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 17: | Line 17: | ||
|[[UN/LOCODE]] | |[[UN/LOCODE]] | ||
|ARBUE | |ARBUE | ||
|- | |||
| | |||
|[[IPI]] | |||
| | |||
|- | |- | ||
|[[ISO 3166-1]] | |[[ISO 3166-1]] | ||
Revision as of 2007-07-03T11:25:23
| standard | long name | code example |
| ISO 3901 | ISRC | ARF043500009 |
| ISO 15707 | ISWC | T-037040048-8 |
| UN/LOCODE | ARBUE | |
| IPI | ||
| ISO 3166-1 | country codes | AR |
| ISO 8601 | date and time | 2007-08-07 14:33 |
| ISO 639-3 | language codes | eng |
| GTIN-14 | EAN / UPC / ISBN | 00724353068523 |
| priv: youtube | video ID | vOD_ylK9m-w |
| priv: t.i | person code | AstorPiazz |
| priv: t.i | couple code | GastoTorel_y_AnamaSamet |
| priv: t.i | user code | Tobiasco |
| priv: t.i | location code | ARBUECN |